English
KONURALP’E
Nasıl Gidilir?
KONURALP’TE
Ne Yenir?
KONURALP’TE
Nerede Kalınır?
KONURALP’TE
Ne Yapılır?
KONURALP’TE
Ne Alınır?

Doğa Turizmi

Eko köy KEMERKASIM: Gerçek köy yaşam konsepti


Gelin, gerçek köy Kemerkasım’da misafirimiz olun… Anadolu’nun olmazsa olmazı misafirperverlik; İnsanıyla taçlanmış sıcacık köy evleri, beş yıldızlı otel konforunda, Beyaz çarşafları, kete, kömbe doğal yiyecekler, Köy samimiyeti ve daha fazlası burada…Tefler eşliğinde Durdu teyzenin türküleri ile ağırlanmak istemez misiniz? Köy yolunda tura çıktığınızda keçiler, kuzular… Sanki fotoğraflarımızı çekin der gibi poz veriyor olacaklar… Tarihi su kemerlerinde yaşlılar ile yapılan hoş sohbetlerden sonra… Reyhan hanımın ekibi cümbüş eğlenceleri ile sizi bekliyor olacak…

Göreceksiniz köydeki samimiyet sizi sarıverecek…

Yıllardır bastırdığınız özlemlerinize kavuşacaksınız

Doğayla buluşma yeriniz Kemerkasım’da, çiçeklerle bezeli patikalarda size, kuş sesleri eşlik ediyor...
Gerçek köy Kemerkasım, ziyaretçilerin doğal yaşamı keşfedeceği, çok özel bir coğrafya. Anadolu’nun en güzel geleneklerimizden misafirperverliğin en sıcağı, Kemerkasım’da güler yüz ve samimiyet ile birleşiyor. Köy evleri, beş yıldızlı otel konforu sunarken, doğal ve enfes lezzetler ziyaretçileri bekliyor.


Kemerkasım’da eko turizm kapsamında kendi taze sebze-meyvenizi dalından toplayın... EyeA Turizm Çift liği’ndeki doğadan gelen lezzetler ise sofranızla buluşuyor. Hafta sonları dere kenarında sıcak sohbetler eşliğinde yapılan kahvaltıların tadından vazgeçilemiyor.

Kemerkasım Eko Köyü’nde çıkarılan trekking güzergahları boyunca bulunan fındık bahçelerinde sezonunda fındık toplama, böğürtlen toplama, bağ bahçelerden sebze toplama, küçük göletlerde dereden balık tutma, derede yüzme gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Köy kadınlarımızın hazırlamış olduğu yollukları da yanınıza almayı unutmayın... Fındık bahçesinde közde kahve ikramları ile katılımcılar samimi ve keyifli anlar yaşıyor.

Kemerkasım Trekking
Sukemerleri, Köy içi rotası, Kemerkasım Tarihi Çeşme, Kozluk Suyolu, Göletler (Yüzme ve Dinlenme Aktivitesi), Kozluk Fındıklı Mevkii, Kemerkasım Muhtarın Evi. Kemerkasım Eko köy güzergâhı: 10.03 km’dir. Rotalarımız Google Earth yardımı ile kesinleştirilmiştir.